7. Riešo kanalo tunelinis sindromas

Riešas yra kaulų ir minkštųjų audinių struktūra, jungianti dilbį su plaštaka. Šis jungčių komponentas optimizuoja plaštakos ir rankos pirštų funkciją, kartu išlaikydamas didelį stabilumą. Visos galūnės sąnarių esminė funkcija yra keisti rankos padėtį erdvėje ir atlikti kasdienius veiksmus, riešas atlieka svarbiausias rankos funkcijas.

Riešo tunelį suformuoja riešakauliai ir pirštų lenkiamųjų raumenų sausgyslių laikiklis, pro kurį pralenda visų pirštų lenkiamosios sausgyslės ir vidurinis nervas. 

Riešo kanalo tunelinis sindromas yra viduriniojo nervo spaudimo riešo kanalo tunelyje nulemta neuropatija, sukelianti plaštakos, pirštų skausmą, tirpimus, jautrumo sumažėjimą. 

Riešo kanalo tunelinis sindromas sukelia: plaštakos, pirštų skausmą, tirpimus, jutimų sutrikimus.

 

Pooperacinio sindromo efektyvesniam gydymui vis dažniau taikomos įvairios reabilitacijos formos. 

Šiuo metu efektyviausios terapijos formos gydant sindromą yra hipertermijos procedūros bei masažo ir magneto terapijos. Reabilitacijos procese didelis vaidmuo tenka ergoterapeutui, jis kartu su pacientais atlieka rankų terapiją. Ergoterapijos metu pacientams daroma plaštakos mankšta, pratimai, didinantys riešo judesių amplitudę, masažuojami pirštai ir ranka. Vengiama skausmo judesių metu.

Dėl įtvaro nešiojimo ir trukmės visą informaciją suteiks gydantis gydytojas.