6. Reabilitacija po viršutinių galūnių lūžių

  • Reabilitacijos rezultatai priklauso nuo kompleksinio gydymo: chirurginės intervencijos, ergoterapijos, kineziterapijos, fizioterapinių procedūrų, masažo.
  • Reabilitacija pradedama pirmomis dienomis po traumos ir operacijos, priklausomai nuo lūžio ir minkštųjų audinių būklės. Pirmą parą skiriami sveikų pirštų judesiai, jie pagerina kraujo apytaką, sumažina edemą, teigiamai veikia sąnarių, raiščių, sausgyslių anatominius elementus ir jų funkciją. 
  • Labai svarbu paskirti tinkamus judesius po imobilizacijos. Optimalūs yra aktyvūs, o ne pasyvūs judesiai. Judesiai iki skausmo, o ne „per skausmą“.
  • Judesių apimtis laipsniškai didinama, jie atliekami su pasipriešinimu (raumenų tonusui ir jėgai atkurti), vėliau ritmas spartinamas (koordinacijai lavinti). Atliekami aktyvūs ir pasyvūs pratimai sąnario mobilumui užtikrinti, atsižvelgiant į minkštųjų audinių gijimą.
  • Ergoterapijos užsiėmimai su pacientais dažniausiai vyksta individualiai. Jie organizuojami žaidimo forma, panaudojant įvairius įrankius, kamuolius ir kt. priemones, kad žmogus ne tik išmoktų atlikti pratimą (pvz., lenkti ar tiesti ranką), bet ir sugebėtų atlikti įvairius judesius (t. y. sugebėtų manipuliuoti rankomis taip, kaip prieš traumą).